Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe kalkışması esnasında cuntacı vatan haini Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit düşürülen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in memleketi olan Niğde'deki heykeli, silüetin tam olarak yansıtılmadığı nedeniyle kaldırılarak tekrardan bir çalışma yapılmak üzere sanatçıya iade edildi.

NELER OLMUŞTU?

FETÖ'nün darbe kalkışması esnasında şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in heykeli Niğde'de törenle açılmıştı.

Niğde'de, FETÖ'nün darbe kalkışması esnasında darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürmesinin ardından şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in heykelinin açılış töreni gerçekleştirilmişti.

Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Belediyesince Ömer Halisdemir Meydanı'nda yaptırılan heykelin açılış töreninde, bunun, şehidin anısını yaşatacağını ifade etmişti.

Şimşek, "Bu heykel, 15 Temmuz direnişini gelecek kuşaklara anlatmak için dikilmiştir." demişti.

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen de "İnanıyorum ki öğrencilerimiz, gençlerimiz bu alanda, bu anıtın önünde 15 Temmuz'u ve onu yapan münafıkları kıyamete dek aklından çıkarmayacak ve bir ibret görüntüsü olarak bu anıttan ders çıkaracaktır." sözleriyle anıtın önemini dile getirilmişti.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ise ismini yaşatmak için kahraman şehidin heykelini diktiklerini akarılmıştı.

Şehidin babası Hasan Hüseyin Halisdemir, "Niğde halkına, belediye başkanıma şükranlarımı sunuyorum. Bilhassa Ömer Halisdemir'in adını yaşattıkları için annelere sonsuz şükranlarımı sunuyorum." şeklinde ifade etmişti.

Daha sonra, heykelin açılışı gerçekleştirilmişti.