TUSKON'daki FETÖ soruşturması kapsamında Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın gözaltına alınmıştı. İşadamı Ömer Faruk Kavurmacı ile İstanbul Eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

FETÖ ihanet davası kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı başlatılan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı ile İstanbul Eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın çıkarıldıkaları mahkemece tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası ayagındaki yapılanmasına yönelik TUSKON ihaneti kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra salıverilen ve daha sonra hakkında yakalama kararı başlatılan işadamı Ömer Faruk Kavurmacı ile FETÖ mülkiye yapılanması iddianamesinin kabul edilmesiyle beraber hakkında yakalama kararı başlatılan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın çıkarılan mahkeme tarafınca tutuklandı.

TUSKON yöneticisi ve üyelerine yönelik 86 sanık hakkında belirtilen iddianamede “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenen işadamı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında başlatılan tutuklamaya yönelik yakalama kararı üzerine gözaltına alınmıştı.

DÜN KARAR ÇIKARILMIŞTI

TUSKON soruşturması kapsamında oluşturulan ve 84 şüphelisi olan iddianameyi onaylayan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti yargılamaya dair tensip tutanağı oluşturdu. Tutanakta,Ömer Faruk Kavurmacı'nın tutuklu yargılanmasına karar verilmişti.