TUSKON'daki FETÖ soruşturması kapsamında Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın gözaltına alındı.

DÜN KARAR ÇIKARILMIŞTI

TUSKON soruşturması kapsamında oluşturulan ve 84 şüphelisi olan iddianameyi onaylayan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti yargılamaya dair tensip tutanağı oluşturdu. Tutanakta, Kavurmacı'nın tutuklu yargılanmasına karar verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel ziyareti'nden önce açıklamalarda bulundu.

7.5 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS


İddianamede içlerinde Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile Ahmet Tuzlu, Cahit Durmaz, Faruk Güllü,İsmail Hakkı Kısacık, Mehmet Fatih Baltacı, Murad Abdurrahman Baltacı, Murat Atakan Kayalar, Mustafa Şevki Kavurmacı, Rana Tezcan Açıkgöz, Harun Akca, Mehmet Zenginer, Salih Zeki Azak, Semih Sadır, Tolga Güven, Yüksel Nalbant ve Süleyman Düzgün’ün de yer aldığı diğer 83 iş adamının “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 seneden 15’er seneye dek hapis cazasıyla cezalandırılmaları istendi.


"YARGININ VERECEĞİ BİR KARAR"


Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın serbest bırakılmasıyla alakalı soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Hep söyledik, iddia sahibi savını ispatlamakla görevlidir. İBB'nin damadını söylüyorsan tamam bu konu yargı ile ilgili bir konu. Bunun beraatine karar vermemiş. Denetimli serbestlikle bırakılmış vaziyette. Bunu kalkıp da siyasi partinin içerisinde bu şekilde AK Parti'ye fatura kesmeye kalkmak kimsenin haddi değil. Önce bunlar kendi işleri ile uğraşsınlar." dedi.