Ömer Çelik: En Utanç Verici Tepki CHP'den Geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Ayasofya ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Çelik, en utanç verici tepkinin CHP'den geldiğini söyledi.

Ömer Çelik: En Utanç Verici Tepki CHP'den Geldi

Ömer Çelik: En Utanç Verici Tepki CHP'den Geldi

Geçtiğimiz hafta Danıştay kararı ile müze statüsünden çıkartılıp ibadete açılan Ayasofya ile ilgili olarak tartışmalar devam ediyor. Dün CHP konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmış ve 'Bu kararlar (Ayasofya kararı) yıkılmış Osmanlı'nın hukukuna dayanarak Cumhuriyet'in hukukunu yok saydı.' denildi. 

Twitter adresinden açıklamalarda bulunan Ömer Çelik CHP'ye tepki gösterdi ve şu ifadelere yer verdi: 

Ayasofya’nın cami olarak açılması ile ilgili tüm dünyadan yapılan açıklamalarda en utanç verici sözler CHP’den geldi... CHP: 'Bu kararlar (Ayasofya kararı) yıkılmış Osmanlı'nın hukukuna dayanarak Cumhuriyet'in hukukunu yok saydı.'

Ayasofya Camii kararına temelsiz ve haksız yere tepki gösterenler içinde, bu cümleyi kuranlar kadar millete husumet besleyen bir cümle kurulmadı.

2AYASOFYA CAMİ AÇILMASIN DİYEMEDİKLERİ İÇİN'

Bu açıklamayı yapan zihniyet 'Ayasofya Camii açılmasın' diyemediği için bu beceriksiz ve utanç verici takiyye cümlesini kurmuş.

Türk siyasi hayatı için açıklayıcı bir şifredir: kim Osmanlı Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kavga ettirmeye çalışıyorsa, milletin egemenlik hakları ile sorunu vardır.

Bütün siyasi misyonu Cumhuriyetimiz ile Osmanlı Devleti’mizi kavga ettirme üzerine kurulmuş olanlar var.

'MUTASYONA UĞRAYAN ZİHNİYETLERLE KARŞI KARŞIYAYIZ'

Diktatörlük ve ikiyüzlülük arasında devre mülk gibi mutasyona uğrayan zihniyetle karşı karşıyayız. 'Ayasofya açılmasın' diye diktatörce bir yaklaşımın milletten tepki göreceğini bildiği için, ikiyüzlülükle 'yıkılmış Osmanlı hukuku üzerinden Cumhuriyetin hukunu yıktınız' diyor.

Bu zihniyet daha çok konuşsun. Böylece milletimizin özlemlerinin önündeki tehlikelerin nerden geleceğini daha erken görelim. Bu hastalıklı zihniyet Ayasofya Camii’nin açılmasını Hristiyan vatandaşlarımıza karşı bir tutum gibi sunmuş. Bu ahlak dışı bir provokasyondur.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR