Ölümden 10 Dakika Sonra Bile Aktif Bir Şekilde Çalışıyor!

Daily Mail'de yer alan habere göre; Hasta ölü ilan edildiğinde delta dalgaları kaydedilmeye devam edildi. Uzmanların açıklamasına göre; bu dalgalar normalde derin uykudayken ortaya çıkar ve beyin hala çalışıyor demektir.

Ölümden 10 Dakika Sonra Bile Aktif Bir Şekilde Çalışıyor!

İnsanların en çok merak ettiği şeylerden biri 'Ölümden sonra hayat var mı?'. Kafaları kurcalayan bu soruyu baz alıp yola çıkan Kanadalı bilim insanları şaşırtıcı sonuçlar elde etti. Açıklanamayan vakada, hastanın ölmesinden sonra beyin aktivitesi 10 dakika boyunca kaydedildi.

Ölümden 10 dakika sonra böyle görüntülendi

Ölümden 10 dakika sonra böyle görüntülendi


Ölüm zamanlaması, organ bağışıyla ilgili zor soruları gündeme getiriyor. Ancak kalbi durduktan sonra sağ kalan beş kişiden biri, olayla ilgili deneyimlerini bildirdi.

Bu bağlamda doktorlar, insanların beyinlerinin klinik olarak öldükten sonra da çalışmaya devam edebileceğine dair bilimsel kanıtlar buldu.

Bir hasta, kalbi durduktan 10 dakika sonra kalıcı beyin aktivitesi gösterdi ve normalde derin uykudayken alınan beyin dalgalarını tecrübe etti.

Ölümden 10 dakika sonra böyle görüntülendi


Kanada'da bir yoğun bakım birimindeki doktorlar bu olayı olağanüstü ve açıklanamayan olarak nitelendirdiler.

Kanada'daki Batı Ontario Üniversitesi'nden araştırmacıların verdiği bilgiye göre; dört vakanın üçünde kalp durmadan önce beyin hareketsizliği söz konusuydu. Bununla birlikte, vakaların birinde, kalp durduktan sonra hastanın beyni çalışmaya devam etti.

Ölümden 10 dakika sonra böyle görüntülendi

Araştırmacılar, bir hastada hem kardiyak ritim hem de arteryal kan basıncının kesilmesinin ardından tek delta dalga patlaması sürdüğünü belirtti. Çalışmaya göre; dört hastanın beyin kayıtları çok farklıydı. Bu da, iddiaya göre; herkesin ölümünün benzersiz bir şekilde yaşamasına neden oluyor.

Kardiak arrestlerden sağ kurtulan insanların beşte biri kadarının "klinik olarak" ölürken dünyevi bir deneyime sahip oldukları bildirildi. Bununla birlikte, bilim insanları, ölüm sonrası yaşantı için bunun ne anlama geldiğinden bahsetmek için henüz erken olduğunu söyledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR