Okullara Hangi Günler Gidilecek?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ''Hangi günler okul olacak? Cumartesi okul olacak mı? 500 bin tablet kimlere verilecek? 500 bin tablete nasıl başvurulur?'' sorularına yanıt verdi.

Okullara Hangi Günler Gidilecek?

Okullara Hangi Günler Gidilecek?

Okul günlerinde değişiklik yapıldığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Okula Hangi Günler Gidilecek?'' açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk'un açıkladığı yeni alınan kararlar tam olarak şöyledir:

HANGİ GÜNLER OKUL OLACAK?

''Velilerimize bir kez daha gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür ediyorum. Bilimsel veriler ışığında, çocuklarımızın faydasını önceleyerek okullarımızda aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçiyoruz. 

21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi eğitim öğrencilerimiz ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamış olduk. İlk aşamamızda 3. haftadayız. Süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz ve iyi sonuçlar aldığımız için 2. aşamaya geçmeye hazırız. 

İlkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitime başlayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için de yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık.''

Çocuklarını salgından korumak için okula göndermek istemeyen velilere insiyatif sağlandığını söyleyen Ziya Selçuk, bu doğrultuda alınan yeni kararları açıkladı:

''Veli rızası bizim için önemli. İsteyen velilerimiz çocukları okula gönderecek. İstemeyen velilere esneklik sağlanacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. Okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam etmeli. Velilerimizin sürecin iyi yönetildiğini gördüğünde rahatlayacağına eminim. 

500 BİN TABLET NE ZAMAN DAĞITILACAK?

Köy okullarında da yüz yüze eğitime başlıyoruz. Köy okullarında tüm sınıf seviyeleri açılıyor. 

Uzaktan eğitim sürecimiz, yüz yüze eğitim sürecimizle birlikte devam edecek.

Bilgisayar ve internet erişimi konusunda desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için 12 bin 111 EBA destek merkezi oluşturduk.

500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız.

Öğretmenlerimiz salgın sürecinde eğitimi en sağlıklı şekilde sürdürüyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Tüm kademelerdeki evlatlarımızı okullarda buluşturma gayreti içerisindeyiz.''

CUMARTESİ OKUL OLACAK MI?

500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

 Öğretmenlerimiz salgın sürecinde eğitimi en sağlıklı şekilde sürdürüyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Tüm kademelerdeki evlatlarımızı okullarda buluşturma gayreti içerisindeyiz.

 Cumartesi günü eğitim olabilir, bu tamamen okullarımızın ihtiyaçları ile ilgili bir konu. Okulların ihtiyacına göre esneklik sağlanabilir ancak bunun niye ihtiyaç olduğunun somutlaşması lazım.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR