Milli Eğitim Bakanlığından, öğretmenlerin mesleki çalışma programı dahilinde, Ramazan Bayramın'dan sonra 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayılacağı açıklandı.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Sayın Bakanımızın onayıyla öğretmenler, mesleki çalışma programı kapsamında bayram sonrası 28, 29 ve 30 Haziran'da idari izinli sayılacaklar." ifadesine yer verildi.

BELEDİYE'LER DE TOPLU TAŞIMALARDA İNDİRİME GİTTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Bayramda Ulaşımda Başkentlilere ücretsiz hizmet vermesi İstanbul ve İzmir Belediyelerini harekete geçirdi

İSTANBUL'DA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Ankara Belediyesinden önce İstanbul'da Ramazan bayramı günlerinde ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağı basına ve vatandaşlara duyurulmuştu. Bu karara göre, otobüs, özel halk otobüsleri, metrobüs, tramvay, nostaljik tramvay, metro, füniküler ve şehir hatları vapurlarında uygulanacak yüzde 50 indirim, 25 Haziran 2017 saat 06:00´dan 27 Haziran 2017 saat 24:00´e kadar geçerli olacak.Bu saatlerden sonra vatandaşlar normal tarife üzerinden seyahatlerini gerçekleştirebilecekler.

İZMİR'DE DE YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Ankara ve İstanbul Belediyelerinden gelen bu hamleler gören İzmir Büyükşehir Belediyesi de Ramazan bayramı süresince toplu taşıma araçlarına binişlerde yüzde 50 indirim yaptığını ve mezarlıklara tahsis edilen araçlarda ise ulaşımın ücretsiz olduğunu açıklamıştı.

Ankara'da ise toplu taşıma araçları bayramda ücretsiz olacak