KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 'KYK burs ve kredileri başladı mı, ne zaman başladı, nasıl yapılır?' sorularının yanıtı verdi.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı mı?

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Başladı mı?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun açıklamasına göre 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvuruları başladı.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvuruları 28 Ekim-3 Kasım arasında e-Devlet üzerinden gerçekleşecek.

Bakanlıktan aktarılan bilgiye göre, burs ve kredi başvurusu yapacak kişilerin ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler olması veya halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencisi olması ya da yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarından biri olması gerekiyor.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU SON GÜN NE ZAMAN?

Bakan Kasapoğlu'nun açıklamasına göre burs ve kredi başvurları 3 Kasım Salı günü saat 23.59’a kadar sürecek.

Söz konusu açıklamaya göre tüm öğrencilerin e-Devlet'teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.


Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR