Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki kuvvet komutanları, FETÖ'nün 15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci Semih Terzi'yi öldürmesinin ardından yine darbeciler tarafından şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Ankara'daki evini ziyaret etti.
Taziye ziyaretinde Akar'ın yanısıra Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de hazır bulundu.

Genelkurmay Başkanı Akar ve komutanlar, şehidin komşuları tarafından alkışlandu ve 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atıldı. Akar, aracına binerken bir vatandaşlar, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in fotoğrafını yumruklayarak tepki gösterdi. Çevredeki vatandaşların da destek verdiği kişiyi Akar ve korumaları sakinleştirmeye çalıştı. Akar taziye ziyaretinin ardından beraberindeki komutanlarla şehit evinden ayrıldı.