Tekirdağ'da bulunan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Osman Şimşek ile beraber 7 öğretim üyesi gözaltına alındı.

REKTÖR DAHİL 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIĞI BELİRTİLDİ

Tekirdağ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "üniversite yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ile 5 öğretim üyesi gözaltına alındı.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma gereği, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Osman Şimşek ile 7 öğretim üyesi hakkında gözaltı kararı verildi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 6 şüpheli gözaltına alınırken, 1 kişiyi yakalama çalışmaları devam ettiği bildirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün üniversite organizasyonuna yönelik soruşturma kapsamında aralarında Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve Üniversitedeki yardımcılarının da var olduğu 38 şüpheli gözaltına alınmıştı. Bunlardan 9'u tutuklanırken, içlerinde NBA'da top koşturan vatan haini sporcu basketbolcu Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter'in de içlerinde olduğu 26'sı adli kontrol kararıyla 3'ü de savcılık ve emniyetten serbest bırakıldığı Emniyet yetkilileri tarafından açıklanmıştı.