23 Temmuz 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 33°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST102.539
Dolar5,6869
Euro6,3634
Altın259,38

O Ülkeye Vizesiz Seyahat Gündemde

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Rusya'ya vizesiz seyahat ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

O Ülkeye Vizesiz Seyahat Gündemde

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Rusya'ya vizesiz seyahat ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Kıran, Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliğinde yaptığı konuşmada, iki ülke iş birliğinin dört bir koldan gelişmeye ve ilerlemeye devam ettiğini belirtti. İki ülke arasındaki atlatılan çok büyük krizlere rağmen bu ilerlemenin başarıldığını vurgulayan Kıran, karşılıklı olarak krizleri aşma iradesi sayesinde bugünkü noktaya gelindiğini ifade etti.

Kıran, karşılıklı irade ve samimiyet var olduğu sürece diğer meselelerin de çözüleceğine parmak basarak, sorunların aşıldıkça iki ülke arasındaki iş birliğinin bölgeye büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi. 

Kıran söz konusu olanın vize kolaylığı değil vize serbestisi olduğunu belirterek, ''Rus yetkililer Önce bize vize kolaylığı ile geldiler. Bundan tatmin olmayacağımızı söyledik. Sonra vize serbestisi konusunda bize somut ve çözüm odaklı bir teklifle geldiler. Aşama da mesafe de katettik. Umuma mahsus pasaportlara da vizesiz seyahat sağlanması için artık bize sunacakları yeni bir takvim ve aşama kalmadı. Negatif de değiller, aksine pozitifler.” sözlerini sarf etti. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri