CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halk oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Denizli'nin Çardak ilçesinde incelemelerde bulundu. İlçedeki bir kahvehanede vatandaşlarla partilileriyle buluşan Kılıçdaroğlu, onlarla sohbet etti.

VATANDAŞI DÖVMEYE KALKTILAR

Bu sırada bir vatandaş Kılıçdaroğlu'na, "1915 olaylarına ilişkin sözde Ermeni soykırım iddialarına destek veren Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile neden tokalaştınız?" diye soru yöneltti. 

Vatandaşın bu sorusunun ardından vatandaşa şiddet uygulamaya kalkan diğer partililere müdahale etmeye çalışan Kılıçdaroğlu, soruya cevap veremeyince soruyu yönelten kişi partiler tarafından dışarı atıldı.  

SORUYA DAİR OLAYIN GEÇMİŞİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Almanya'nın 'soykırım' kararıyla ilgili "Öyle anlaşılıyor ki Almanya, sözde soykırım olaylarında yanına bir devlet daha istiyor." demişti.

Kılıçdaroğlu, daha önce plaket verdiği ve defalarca görüştüğü Cem Özdemir aleyhinde tek bir ifade kullanmamıştı.

Kılıçdaroğlu ayrıca, Alman Parlamentosu'nun 'soykırım' tasarısını kabul etmesiyle ilgili olarak, "Öyle anlaşılıyor ki Almanya, sözde soykırım olaylarında yanına bir kişi, bir devlet daha istiyor. Böyle bir arayışı var ve bu gerçekten Alman parlamentosunda büyük bir talihsizliktir." şeklinde açıklama yapmıştı.

Kaynak: AA