22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18.33°
  • Izmir 25°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6607
Euro6,3572
Altın259,23

O Soru Karşısında Sıkışınca Kılıçdaroğlu Yine Yalan Söyledi

Denizli Çardak'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş, 'Sözde Ermeni iddialarına destek veren Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir ile neden tokalaştınız?' diye sordu, Kılıçdaroğlu yine her zaman ki gibi yalana sığındı.

O Soru Karşısında Sıkışınca Kılıçdaroğlu Yine Yalan Söyledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halk oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Denizli'nin Çardak ilçesinde incelemelerde bulundu. İlçedeki bir kahvehanede vatandaşlarla partilileriyle buluşan Kılıçdaroğlu, onlarla sohbet etti.

VATANDAŞI DÖVMEYE KALKTILAR

Bu sırada bir vatandaş Kılıçdaroğlu'na, "1915 olaylarına ilişkin sözde Ermeni soykırım iddialarına destek veren Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile neden tokalaştınız?" diye soru yöneltti. 

Vatandaşın bu sorusunun ardından vatandaşa şiddet uygulamaya kalkan diğer partililere müdahale etmeye çalışan Kılıçdaroğlu, soruya cevap veremeyince soruyu yönelten kişi partiler tarafından dışarı atıldı.  

SORUYA DAİR OLAYIN GEÇMİŞİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz yıl Haziran ayında Almanya'nın 'soykırım' kararıyla ilgili "Öyle anlaşılıyor ki Almanya, sözde soykırım olaylarında yanına bir devlet daha istiyor." demişti.

Kılıçdaroğlu, daha önce plaket verdiği ve defalarca görüştüğü Cem Özdemir aleyhinde tek bir ifade kullanmamıştı.

Kılıçdaroğlu ayrıca, Alman Parlamentosu'nun 'soykırım' tasarısını kabul etmesiyle ilgili olarak, "Öyle anlaşılıyor ki Almanya, sözde soykırım olaylarında yanına bir kişi, bir devlet daha istiyor. Böyle bir arayışı var ve bu gerçekten Alman parlamentosunda büyük bir talihsizliktir." şeklinde açıklama yapmıştı.

Kaynak: AA

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri