Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde üç gün önce 2 polisi yaralayıp kaçan PKK’lı hain ölü olarak bulundu. 'Çekdar Ahmet' kod isimli kalleş polisle girdiği çatışma sonrasında 2 polisi yaralayıp kaçmıştı.

3 GÜNDÜR ARANIYORDU

PKK’lı hain, polis ekiplerini yaraladıktan sonra kaçmıştı ve 3 gündür aranıyordu. Polis ekipleri Mardin’in giriş ve çıkışlarını tutmuştu. Kaçabileceği bütün yerler kontrol altına alınmıştı ve iyi haber bugün sabah saatlerinde geldi. Kalleşin cesedi bir yol kenarında bulundu.

POLİSLE ÇATIŞMADA YARALANMIŞTI

Polisle çatışmaya giren 'Çekdar Ahmet' kod isimli kalleş polisle çatışma sırasında göğsünden yaralanmıştı. Yaralı şekilde olay yerinden kaçan terörist bugün sabah saatlerinde bir yol kenarında öldüğü tespit edildi.

Mardin Kızıltepe ilçesinde yol kenarında ceset gören vatandaşlar direk polis ekiplerini aradı olay yerine gelen polis ekipleri ölen şahsın göğsünden 2 mermi olduğunu ve yol kenarında öldüğünü tespit etti. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri ölen teröristin göğsündeki merminin 3 günlük olduğunu tespit etti. Polis ekiplerinin kimlik teşhisi için yaptığı araştırma sonucu ölen şahsın 3 gün önce polis ile çatışmaya giren 'Çekdar Ahmet' kod isimli hainin cesedi olduğu anlaşıldı.