Nusaybin'de Teslim Olan 25 PKK'lının Nasıl İkna Edildiği Ortaya Çıktı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün teslim olan 25 teröristin sorgusu sürüyor. Teröristleri teslim olmaya daha önce teslim olan kadın terörist ikna etmiş.

Nusaybin'de Teslim Olan 25 PKK'lının Nasıl İkna Edildiği Ortaya Çıktı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristler tarafından kazılan bomba tuzaklı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçedeki PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi kapsamında başlatılan operasyon devam ederken, dün Fırat mahallesinde kıstırılınca teslim olan 6'sı kadın 25 PKK'lının sorgusu devam ediyor.

25 TERÖRİST TESLİM OLMUŞTU

Nusaybin ilçesinde kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için polis ve askerin müşterek 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlattığı operasyon sürüyor.

Operasyon kapsamında şiddetli çatışmalar yaşanırken, dün Fırat Mahallesinde kıstırılan 6'sı kadın 25 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu.

KADIN TERÖRİST ARKADAŞLARINI İKNA ETMİŞ

PKK'lıların toplu halde teslim olmaları ile ilgili şimdiye kadar resmi olarak detaylı açıklama yapılmazken, güvenlik kaynakları, önce bir kadın PKK'lının yapılan "Teslim ol" çağrıları üzerine teslim olduğunu ve kendilerine güvence verilmesi durumunda arkadaşlarının da teslim olacağını söylediği öğrenildi.

Devletin ve güvenlik güçlerinin teslim olanları adalet karşısına çıkaracağı sözü vermesi üzerine kadın PKK'lının gidip diğer arkadaşlarını da getirdiği ve böylelikle 25 PKK'lının toplu olarak teslim olduğu öğrenildi.SORGULARI SÜRÜYOR

Nusaybin'de ilk kez bu kadar toplu bir teslim olma gerçekleşirken, terörister üst aramasından geçirildikten sonra ilçedeki kapalı spor salonuna götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen PKK'lılar, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

PKK'lı teröristlerin sorgularının gözaltı süresi olan 4 gün boyunca sürmesi bekleniyor.

Habertürk

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri