Geçtiğimiz sene bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerin çukur kazıp, barikat kurduğu ve saldırılar düzenlediği Zeynel Abidin Mahallesi'ndeki Kanika Mezarlığı'nda güvenlik ekipleri tarafından tünel bulundu.

TÜNELİN ÇIKIŞINDA KANALİZASYON HATTI VAR

Yapılan araştırmada tünelin mezarlık içerisinden geçtiği, Suriye hududuna uzandığı ve kanalizasyon hattına bağlandığı, bahsi geçen kanalizasyon hattının sınırdaki mayınlı bölgeye çıktığı belirlendi.

TERÖRİSTLERİN GEÇİŞ YOLU

Güvenlik ekipleri, terör örgütünün tüneli, silah, mühimmat ve uyuşturucu ile teröristlerin geçişinde kullandığını düşünülüyor.

AYNI BÖLGEDE BİR TÜNEL DAHA BULUNMUŞTU

Nusaybin ilçesinde 3 Kasım 2016'da Suriye'nin Kamışlı şehrinde faaliyet gösteren eli kanlı bölücü terör grubu PKK/KCK, PYD/YPG terör örgütü mmilitanları taraından ilçeye kadro ve malzeme aktarmak amacıyla kazıldığı belirlenen toplam 400 metre uzunluğunda ve sınırı 50 metre geçen tünel bulunmuştu.

İMHA EDİLDİ

PKK terör örgütü çözüm sürecini fırsata çevirerek silah bırakacağı yerde, kendi halkına ve devlete silah doğurultmaya devam etti. Öyle ki geçtiğimiz yıl PKK taradından kazılan onlarca tünel ve hendek ortaya çıkarıldı. Onlarca kişi bu olaylardan etkinlendi ve onlarca şehit verdik. Ancak Ak Parti'nin terör örgütünü bitirmedeki kararlılığıyla üstüne gitmesi sonucu burada kazılan onlarca tünel ve hendek imha edildi.