Nusaybin'de Öldürülen 24 Terörist Bakın Kim Çıktı

PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün 24 terörist öldürüldü. Öldürülen teröristlerin 18'inin Suriye'nin Kamışlı ilçesine kaçarken etkisiz hale getirildiği belirtildi. Kaçan teröristlerin tamamının PYD'li olduğu öğrenildi.

Nusaybin'de Öldürülen 24 Terörist Bakın Kim Çıktı

Güvenlik birimlerinin amansız takibi sonucu dün gece Nusaybin'deki çatışmalarda 6 terörist daha etkisiz hale getirildi. Kırsal kadrodan olan 18 teröristle beraber etkisiz hale getirilen terörist sayısı 24'e yükseldi.

Yanıltmak için sis bombası kullanmışlar

Gündüz operasyonlar sürerken Nusaybin tarafından yükselen yoğun duman teröristlerin çatışmalar esnasında yer değiştirmek ve güvenlik kuvvetlerini yanıltmak maksadıyla kullandığı sis bombalarından kaynaklandığı kaydedildi.

"Cemil Bayık'ın talimatına balıklama atladılar"

Güvenlik birimleri, teröristlerin Cemil Bayık'ın kaçın talimatına 'balıklama' atladıklarına dikkat çekti. Nusaybin'de teröristlerin köşeye sıkıştıklarını vurgulayan güvenlik birimleri, teröristlerin en kolay yolun kaçıp hayatlarını kurtarmak olarak gördüğünü ifade ediyor.

Tamamı PYD'li çıktı

Kaçanların tamamının da kırsaldan, PYD/YPG tarafından gelen teröristler olduğu belirtilirken, arkada bıraktıkları YPS (eski adıyla YDG-H) teröristlerinin ölümünün, kendilerine zaman kazandırdığı belirtiliyor.

Bu kapsamda YPS'li teröristler arasında da ciddi sıkıntılar doğmaya başladığına dikkat çeken güvenlik birimleri, önemli sayıda teröristin teslim olma yönünde telsiz konuşmaları olduğunu kaydediyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR