21 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 31.11°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Numan Kurtulmuş'tan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtuluş TVNET'te yayınlanan Karşı Karşıya programında soruları yanıtladı.

Numan Kurtulmuş'tan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş TVNET'te gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Numan Kurtulmuş'un konuşmasının önemli kısımları şu şekilde:

ABD'nin önde gelen isimleri PYD ve PKK ile iş birliği yaparak bölgede faaliyet gösteriyor. PYD üzerinden yeni bir süreç başlatan ABD, Türkiye'yi kırmamak için bizim de yanımızda oluyor.

Biz bölünmenin, parçalanmanın değil birleşmenin yanında olarak bölgede faaliyet gösteriyoruz. Türkiye teröre karşı bedel ödemiş bir ülkedir. Suriye halkının demokratik olarak yaşamasını istediğimiz bir süreç istiyoruz.

Türkiye eğer tehditler sürerse "fiilen müdahale ederiz" dedi ve bunu yaptı. Fırat'ın doğusunda sahadaki varlığımız masada da olmamızı sağladı.

''KAŞIKÇI OLAYINI TÜRKİYE İYİ YÖNETTİ''

Cemal Kaşıkçı olayı hiçbir insani gerekçeyle izah edilemez. Türkiye bu olayı çok iyi bir şekilde yönetti. Ortada ne varsa dünya kamuoyuyla paylaşmak için olayı çok iyi bir şekilde yönetti.

Türkiye bu olayda medya kısmın çok iyi bir şekilde aktardı. Çarpıtmadan, hızlı ve doğru bir şekilde aktaran Türk medyası doğru bir perspektifle sunuldu.

Soruşturmanın şeffaflığı sürecinde Türkiye, uluslararası hukuk çerçevesinde ülkelerle birlikte olayı ortaklaşa yönetti.

Türkiye, Kaşıkçı cinayetinin diplomasisini oluşturarak Avrupa, ABD ve diğer tüm ülkelerle şeffaf bir çalışma yürüttü.

''BÜYÜK BİR MANİFESTO HAZIRLAYACAĞIZ''

Adaylarımızı tanıttıktan sonra büyük bir manifesto ve seçim beyannamesi hazırlayacağız. Büyük bir titizlikle çalışıyoruz. Adaylarımız için çalışma süreleri uzun olacak.

Özellikle büyükşehirlerin kazanılması siyasi partiler için önemli olacak. Yerel adaylar bu seçimde çok önemli olacak. Kimsenin siyasi karizmasından faydalanarak seçime giren adaylar olmayacak. AK Parti'nin gücüne güç katacak aday profilimiz olacak.

''İTTİFAK İÇİN YASAL BİR ALTYAPI YOK

MHP ile ittifak olması için her iki tarafta samimi yaklaştı. Cumhur İttifakı 15 Temmuz'un direnişinde oluşan milletin gönlünde yer eden bir yapı oldu. Yerel seçimlerde ittifak yapılabilmesi için yasal bir altyapı yok. Türkiye'nin her yerinde AK Parti olarak iddialı bir şekilde çalışacağız.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri