22 Temmuz 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 29°
  • Izmir 35°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.055
Dolar5,6769
Euro6,3731
Altın260,42

Numan Kurtulmuş Avrupa'ya Sert Sözlerle Yüklendi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yapmış olduğu açıklamada "Hiç kimse Türkiye'nin iç işlerine burnunu sokmasın" diyerek Avrupa'yı sert bir şekilde eleştirdi.

Numan Kurtulmuş Avrupa'ya Sert Sözlerle Yüklendi

Gaziantep'e çeşitli temaslar amacıyla gelen Numan Kurtulmuş, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. "Hiç kimse Türkiye'nin siyaseten içişlerine burnunu sokmasın" sözleriyle Avrupa'ya sert eleştiride bulunan Kurtulmuş, şunları dile getirdi:

"KENDİ İŞLERİNE BAKSINLAR"

"Hiç kimse Türkiye'nin seçim kampanyasına müdahale etmeye kalkmasın. Müdahale ederlerse şimdiye kadar yaptıkları gibi 'hayır' kampanyasına destek vermeye devam ederlerse vatandaşlarımız tarafından gerekli cevap verilecektir ve sandıkta cevaplarını alacaklardır.

Ayrıca Türkiye'de Anayasa değişikliği Allah aşkına İsviçrelileri, Almanları, Hollandalıları ne ilgilendirir? Kendi işlerine baksınlar. Anayasa değişikliğinde taraf olacaklarına, Avrupa kıtasında yükselen aşırı ırkçı, aşırı faşist, Neonazi siyasetine karşı gerekli tedbirleri almaya gayret etsinler.

Eğer bu şekilde devam ederse, bir kez daha açıkça söylüyorum Avrupa kendisi sıkıntı çeker. Birkaç sene sonra Avrupa'daki makul siyasetçiler kendi seçim kampanyalarını yapamaz hale gelirler.

AVRUPA'YA SERT UYARI

Avrupa siyaseti, Avrupa'da artan bu İslam karşıtı, yabancı karşıtı, göçmen karşıtı ve özellikle Türkiye karşıtı siyasi dalgaya mahkum olmasın, bunun etkisinde kalmasın.

Aksi taktirde bu dalga büyür büyür bir gün kendilerini de büyük bir girdabın içerisine çeker. Ben bu vesileyle bu uyarıyı da Avrupalı dostlarımıza yapmayı bir vazife olarak görüyorum."

Kaynak: En Son Haber

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri