Trabzon'da, 8 yıl önce iki çocuk annesi 26 yaşındaki Nazmiye Çam'ın cansız bedeni Vakfıkebir sahilinde bulunmuştu.

Genç kadının başına aldığı darbeler sonucu öldüğü ve işkence yapıldığı tespit edilmişti. Olay "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında da uzun süre konu oldu. TV programındaki itiraf ve söylemlerinden yola çıkan polis, cinayetle ilgili kadının kayınpederi Ali Yaşar Çam, eşi Hasan Şükrü Çam ve kayınbiraderi Ahmet Çam'ı gözaltına aldı.

OLAYLA İLGİLİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Sabah'ın yapmış olduğu haberine göre, Ali Yaşar Çam'ın geliniyle yasak aşk yaşadığı, mahallede dedikodu çıkınca iki oğluyla bir olup, gelinini öldürdüğü tespit edildi. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı. Ancak delil yetersizliğinden sanıklar 2011'de beraat etti. Ali Yaşar Çam ve iki oğlu tekrar Anlı'nın programına katıldı. 8 yıl devam eden dava dün sonuçlandı. Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, sanıklar suçu birbirinin üzerine yüklediler. Mahkeme Ali Yaşar Çam (57) ve oğlu Hasan Şükrü Çam'ı (35) "tasarlayarak kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezası kararı verdi.

MÜEBBET CEZASI VERİLDİ

Sanık Ahmet Çam ise olay olduğunda 18 yaşından küçük olması sebeiyle 20 yıl hapis cezasına mahkum oldu. Kararı duyan Ali Yaşar Çam baygınlık geçirdi. Bunun üstüne Ahmet Çam, babasına tekme atarak bağırdı. Daha önce tutuksuz yargılanan 3 sanığın tutuklanmasına kararı çıkarıldı.

Kaynak: En Son Haber