Çorum'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 120 gram esrar, tüfek ve gaz tabancasıyla birlikte FETÖ elebaşı ile örgütün firari idarecilerinden Reşit Haylamaz'a ait kitaplar da ortaya çıktı.

İl çapınca uyuşturucuyla mücadele çalışmalarını devam ettiren Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü güçleri, Mecitözü ilçesinde bulunan C.S, E.K. ve M.K'nın ikametlerinde esrar bulunduğuna dair bilgiler üzerine harekete geçti.
Zanlılardan E.K. ve M.K'nın yaşadıkları eve gerçekleştirilen operasyonda 120 gram esrar, otomatik av tüfeği, gaz tabancası ile birlikte FETÖ elebaşı ile örgütün firari yöneticilerinden Reşit Haylamaz'a ait kitaplar da bulundu.

Uyuşturucu madde kullanmak ile tüfek ve gaz tabancası bulundurmak suçlarından haklarında işlem yapılan M.K. ve E.K, ele geçirilen kitaplarla ilgili soruşturmanın yürütülmesi için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Diğer zanlı C.S'nin evinde yapılan aramada ise 14 tabanca fişeği ile otomatik av tüfeği ele geçirildi. zanlı hakkında adli işlem ve idari para cezası verildi..

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.