Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, "Nahçıvan'ı çok özel bir yapı ile ticari bağlamda oldukça serbest hale getiriyoruz. Nahçıvan'daki mahsullerin Türkiye'ye girişi, Türkiye'deki mahsullerin Nahçıvan' a girişi ile alakalı bir yapı kuruyoruz." dedi.

Adalet ve Kalkınma Parti Ar-Ge' den sorumlu olan  Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Denizli ve Kars arasında gönül köprüsü kurmak amacı ile Kars'a gelen Zeybekci'yi, Kars Harakani Havalimanında Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, kurum müdürleriyle vatandaşlar karşıladı. Bakan Zeybekci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgedeki tüm vilayetleri ilçeleri ile ziyaret ettiğini fakatKars'a ilk defa geldiğini söyledi.

Zeybekçi, "Bugün Kars'a gelirken ramazanın bereketi ile güzel haberler ile geldik. Nahçıvan'ı çok özel bir yapıyla ticari anlamda oldukça serbest hale getiriyoruz. Nahçıvan'daki mahsullerin Türkiye'ye girişi, Türkiye'deki ürünlerin Nahçıvan'a girişiyle ilgili bir yapı oluşturuyoruz. Bunun teknik altyapısı oluşturuldu. Şu anda Ekonomi Bakanlığını temsilen orada arkadaşlarımız var, yerleşti. Yani şöyle söyleyeyim, bir şehir gibi Erzurum, Artvin ile alışveriş yapar gibi bir ortam hazırlayacağız. Türk lirasıyla alışveriş yapılacak. Yani buradan satılan ürünlere onlar Türk lirası ödeyecek veya siz aldığınız ürünlere Türk lirası ödeyeceksiniz." dedi