Kültür ve Turizm Bakan Nabi Avcı, halk oylamasında Ak Parti Eskişehir kuruluşlarının iyi bir çalışma gösterdiklerini fakat hedeflenen sonuca ulaşamadıklarını ifade ederek, "İnşallah 2019 senesinde Eskişehir'i sonunda şanına yaraşır bir şekilde Ak Parti’ye kavuşturacağız" ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakan Nabi Avcı, AK Parti tarafından Eskişehir'de organize edilen “vefa” iftar yemeğine iştirak etti.

Yemeğin ardından partililere seslenen Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını sunduğunu ifade etti.

ESKİŞEHİR AK PARTİ’YE KAVUŞACAK

AK Parti'nin vefa üzerine kurulu bir parti olduğunu dile getiren Avcı, 16 Nisan'daki halk oylaması esnasında Ak Parti Eskişehir kuruluşlarının olağanüstü bir gayrette bulunduklarını dile getirdi.

Eskişehir'de hedefledikleri sonuca ulaşamadıklarını dile getiren Bakan Avcı şunları söyledi:

"O vaktin koşulları, hususi koşullar nedeniyle tam da Eskişehir için denilebilir ki, hedeflediğimiz sonucu görememiş olabiliriz, fakat bana kalırsa o gayretin bizzat varlığı halkoylaması sırasındaki çabalarımız hep beraber ortaya koyduğumuz o çaba, 2019'da neleri başarabileceğimize, elimizden ne gelebileceğini dosta düşmana kanıtladı. O sebeple sizlere minnettarım. İnşallah aynı çabayla aynı neşeyle 2019'da Eskişehir'i sonunda AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıracağız.”