Müzelerde, alışveriş yapılan yerlerde tesettürlü bir şekilde dolanan çete gözlerine kestirdikleri turistlerin çantalarını çalıyordu. Polis ekipleri artan şikâyetler üzerine çevredeki dükkânların kamera kayıtlarını inceleyerek 3’ü kadın 4 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

HIRSIZLIK ÇETESİNİN HEDEFİNDE TURİSTLER VARDI

Çete üyeleri Topkapı, Panorama Müzesi'nde yaptıkları bir olayda Filistin uyruklu bir turistten 35 bin Euro para çaldıkları vurgulandı. Biri başarısız olan 7 olay gerçekleştirdikleri belirlenen 3’u kadın 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İSTANBUL POLİSİ GELEN ŞİKAYETLER ÜZERİNE BÖLGEDE TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipler bir önceki gün Sultanahmet civarlarında daha önceleri kapkaç ve hırsızlık olaylarında kullandıkları bir otomobili takibe aldı. Polis araçda bulunan 3 kadın bir erkek otomobilin turist kafilelerinin bulunduğu bölgelerde dolaştığını, ara sıra şüpheli kadınların araçtan inerek turistlerin yanına gittiğini belirledi. 2-3 saat takip edilen otomobil Cağaloğlu civarına geldiği esnada baskın yapıldı. Polis araç içindeki Ceylan Y.(40), Gamze G.(20), Çiler T.(40), Seçkin A.(39)'yı gözaltına aldı.

HIRSIZLIK ÇETESİNDE YAKALANAN 4 KİŞİ TUTUKLANARAK CEZA EVİNE KONDU

7 olay gerçekleştirdikleri belirlenen 3’u kadın 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.