Yönetmen bozuntusu Mustafa Altıoklar'ın, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci senesinde gerçekleşen anma törenlerine ilişkin yaptığı paylaşım sebebiyle hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

İkamet ettiği yerde yapılan aramadan sonra Mustafa Altıoklar'ın Türkiye düşmanı Can Dündar gibi Almanya'ya kaçtığı tespit edildi.

CAN DÜNDAR'IN YANINDA

Hatta dün gece Alman kanalı ARTE'de yayınlanan Can Dündar'ın "Almanya Sürgünü" belgeselinde Türkiye düşmanlığı yaptığı görüntüler yayınlandı.

NELER OLMUŞTU

15 Temmuz destanına hakaretler yağdırarak alçakça yorumlarda bulunan yönetmen bozuntusu Mustafa Altıoklar hakkında gözaltı kararı verildi.

Fakat Altıoklar'ın bir ay önce Almanya'ya kaçtığı ortaya çıktı.

"HÖDÜKLERİN ÇAKMA DESTANI"

Mustafa Altıoklar, "Mestanlara destan yazmışlar. Görgüsüz, kültürsüz hodüklerin çakma destanı. Linç ettiniz gariban çocukları, bir manyağı sultan kılmak için."sözleriyle büyük tepki toplamıştı.

İMAM HATİPLİLERE HAKARET ETMİŞTİ

Yönetmen Mustafa Altıoklar, attığı twitlerde imam hatiplileri hedef aldı.

Sık sık insanlara hakaret ederek gündeme gelen Altıoklar, bu kez imam hatiplilerle ilgili seviyesizce ifadeler kullandı.

Akıl almaz bir genellemeyle adeta nefret suçu işleyen Mustafa Altıoklar, imam hatipliler hakkında"katili de, hırsızı da, sapığı da imam hatipli. Vicdanını mı sattın? Kafan imam hatipli kadar mı basıyor? Ufkun bu mu?" dedi. 

Altıokların bu sözleri Twitter'da büyük tepki çekti.