Cumhuriyet Halk Parti'li Mustafa Akaydın 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ilgili bir takım skandallar sözler sarf etmişti ve "O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum." şeklinde bir tepki çeken açıklama yapmıştı.

KILÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARINA YER VERDİ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklamalarını yayınladı.

"HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMAYACAK"

Kemal Kılıçdaroğlu, "(Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mustafa Akaydın’ın açıklamaları) Antalya milletvekilimizin sözleri de çarptırıyorlar. Antalya milletvekilimiz, ‘250 kişiyi hangi amaçla alanlara sürüyorsunuz, devletin güvenlik güçleri yok muydu’ diyor. ‘Darbeden bir takım insanların haberi vardı ona rağmen siz darbecilere karşı niye vatandaşı ileri sürüyorsunuz’ diyerek açıklama yapmış.

Bunda yanlış olan bir durum yok. Sizin kitabınızda da var, ‘Başbakan 22.20’de MİT Müsteşarı’nı arıyor normal çalışıyoruz’ diyor. Bütün bunların sorgulanması lazım. Ben de Antalya milletvekilimiz de şehit ve gazilerin hukukunu savunuyoruz. (Akaydın’ın ‘Devlet öldürdü’ sözü) Oradaki devlet sözü doğru değil. Halkı sokağa çağıran devlet değil, bazı şahıslar. Akaydın hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek görmüyorum.” diye konuştu.