Muş'ta Terör Örgütü PKK'ya Ağır Darbe

Muş'un Varto ilçesinde PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda, içerisinde terör örgütüne ait silah ve malzemelerin bulunduğu, depo alarak kullanıldığı öğrenilen 2 sığınak etkisiz hale getirildi.

Muş'ta Terör Örgütü PKK'ya Ağır Darbe

Terör örgütlerine Kasım darbesi ağır oldu, Emniyet güçleri tam gaz hainleri avlamaya devam ediyor. Bu kez operasyonun adresi Muş... İşte detaylar: Muş'un Varto ilçesinde PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda, içerisinde terör örgütüne ait silah ve malzemelerin bulunduğu, depo alarak kullanıldığı öğrenilen 2 sığınak etkisiz hale getirildi.

Muş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmaların sürdüğü kaydedildi. Bu çalışmalar kapsamında Varto ilçesine bağlı Teknedüzü köyü kırsalında faaliyet gösteren örgüt üyelerinin kullandığı değerlendirilen 2 farklı noktada sığınak depo olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Polis Özel Harekat Timleri ve jandarma unsurlarıyla birlikte arazide yapılan arama tarama faaliyetlerinde belirlenen birinci noktada; 2 Kalaşnikof marka uzun namlulu tüfek, 1 Kalaşnikof marka uzun namlulu tüfeğe ait şarjör, 27 adet fişek, tespit edilen ikinci noktadan; 1 adet büyük telsiz ve aparatı, 1 adet dizüstü bilgisayar ve şarj cihazı, 10 adet ses kayıt cihazı, 4 adet radyo, 3 adet kompakt anten, 1 takım leşker kıyafeti, 20 adet kalem pil ile çeşitli dokümanlar ele geçirilmiştir. Terör örgütü tarafından kullanıldığı belirlenen sığınak ve çevresi güvenlik unsurlarınca imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. İlimizde, PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda, hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışıyla gerek toplum gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla işbirliği içerisinde halkımızın huzuru ve devletimizin selameti için terör örgütünün faaliyetlerinin tespitine ve önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürecektir."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri