Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamada, derneğin yurt dışında bulunan şubeleri ve temsilciliklerince Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine dair çeşitli programlar düzenleyeceğini aktardı.

Yapılan açıklamada, darbe girişimiyle alakalı konferansların düzenleneceği ve camilerde şehitler için mevlit okutulacağı belirtildi.

Yapılacak görüşmelerde darbe kalkışmasının anlatılacağı, gazete ve televizyonlarda darbe teşebbüsünü kınayan ilanlar verileceği bildirildi.

Kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına, milletvekillerine ve bürokratlara yapılacak ziyaretlerde de darbe girişimi hakkında bilgiler verileceği belirtilerek, davet edilecek basın mensuplarına da hain darbe teşebbüsünde yaşananların anlatılacağı kaydedildi.

DARBE GİRİŞİMİ 7 DİLDE ANLATILACAK

Açıklamada, Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan ve 7 dile çevrilen, darbe girişimi hakkında bilgiler içeren yayınların yurt dışındaki şube ve temsilciliklere dağıtılacağı belirtildi

Programların gerçekleştirileceği ülkeler şunlar:

"Almanya, Avusturya, Danimarka, Hollanda, KKTC, ABD, İngiltere, İsviçre, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Nijerya, Romanya, Sudan, Makedonya, Japonya, Avustralya, Kazakistan, Pakistan, Belçika, Azerbaycan, Çin, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Irak, Fildişi Sahili, İran, Katar, Macaristan, Nijer, Senegal, Tacikistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Ukrayna, Kuveyt ve Tayvan."