Muş merkeze bağlı Tekyol Köyü'nde etkisini sürdüren aşırı fırtına okul bahçesinde adeta felakete sebep oldu. Aşırı fırtınadan mütevellit devrilen ağaç, korku dolu anları da beraberinde getirdi. Muş son dakika haberlerinde ölü ve yaralı öğrencilerin olduğu beliritildi. 

Devrilen ağacın altında kalan ortaokul öğrencisi Eren Özkan yaşamını yitirirken, 1 öğretmen ile 3 öğrenci de yaralandı. Hastaneye kaldırılan 4 yaralıdan 1 öğrencinin de sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.

Muş'tan başka bir yerde devrilen bir ağaç daha ölüme neden oldu. Devrilen ağacın altında kalan kadın can verdi. 

Korkun olay merkeze 13 kilometre uzaklıktaki 800 nüfuslu ve 100 haneli Tekyol köyünde meydana geldi. 12 öğretmenin görev yaptığı, 250 öğrencinin eğitim- öğretim gördüğü Tekyol İlk ve Orta Okulu'nun bahçesindeki kavak ağacı, şiddetli rüzgar nedeniyle öğrencilerle öğretmenin üzerine devrildi.

YARALANANLARIN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Ağacın altında kalan ortaokul öğrencisi Eren Özkan, yaşamını yitirdi. Olayda Fırat Durmak isimli öğrenci ağır yaralanırken, diğer öğrenciler Abdullah Dindar ve Berfin Özdemir ise hafif yaralandı. Öğretmen Münir Koçlar'ın da hafif sıyrıklarla ağacın altından kurtulduğu belirtildi.