Muş Ekonomisine Malazgirt Piyangosu Vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malazgirt Zaferi’nin her sene büyük etkinliklerle kutlanacağını açıklaması şehre turizm piyangosu gibi vurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu yıl 26 Ağustos kutlamalarında Malazgirt'teyiz. Nasıl her sene Çanakkale'ye gidiyorsak, bundan sonra her sene Malazgirt'te olacağız. Sözleri Muş ekonomisinde piyango etkisi yarattı.

Türklerin Anadolu'ya gelmesinin 946'ıncı yıldönümünü kutlamaya hazırlanmış olan Muş'ta, Cumhurbaşkanı'nın çağrısından sonra ildeki otellerin telefonları susmak bilmedi. 21-27 Ağustos tarihleri arasında oteller, öğretmenevi, polisevi, misafirhane ve pansiyonlar yüzde 100 doluluğa ulaştı. Şehre bir saatlik mesafede olan Bitlis, Bingöl, Tatvan, Ağrı gibi şehirlerdeki otellere de rezervasyonlar yapıldı. Kutlamalarda 26 adet özel uçağın şehre ineceği belirtilirken, Doğu ve Güneydoğu illerinde karayoluyla yaklaşık 60 oda ve borsa başkanının Malazgirt'e geleceği vurgulandı. Kutlamalar için 100 binin üzerinde vatandaşın Muş'a akın edeceği, yeme içme, konaklama ve alışveriş turizminden şehir ekonomisine 100 milyon TL'ye yakın bir ücret sağlanacağı öngörüldü. Tur operatörleri de 2018'de bölgeye tur düzenlemeye hazırlanmakta.

Öte yandan Bilal Erdoğan TRT'de katıldığı televizyon programında Malazgirt zaferinin ruhunu anlattı. Bu toprakların nasıl kazanıldığını aktraran Erdoğan ardından 15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek, "Biz 15 Temmuz'da bu toprakların sahibinin biz olduğumuzu tekrar cümle aleme gösterdik" ifadelerini kullandı.

Bilal Edoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Türk Milleti bağımsızlığına önem veren bir millet. Biz İslamiyeti de bu yüzden kolay benimsedik. Çünkü İslamiyette de vatan savunmasının önemli bir yeri ver. İşte Türk Milleti bu sayede İslamiyet'i kolay benimsedi ve bu kutsallıkla bu topraklarda hüküm sürdü ve sürmeye devam edecek.

Bilal Erdoğan öte yandan 15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek, Türk milletinin Reis-i Cumhur Erdoğan önderliğinde yine bağımsızlık karakterini ortaya koyarak bu toprakların sahipsiz olmadığını, bu toprakların sahibinin bu millet olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ve hain güç odaklarına göstermiştir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan son olarak bu gece saat 00.13'ten itibaren Malazgirt'te 15 Temmuz anma etkinliklerinin yapılacağını, selaların okunacağını, duaların edileceğini belirtti. Yapılacak anma etkinlikleri sabah namazına kadar devam edecek.

Yorum Yaz-->