Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Haziran'a aktaran gece yarısından, 28 Haziran sabah saat 07.00'ye dek ücretsiz olacağını açıkladı.


Bakan Arslan, Avrasya Tüneli'ndeki geçişlerde bakiye eksikliği ile alakalı SMS ikazının da, 9 Haziran tarihiyle başladığını belirtti.

ÖTE YANDAN


İSTANBUL'DA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Ankara Belediyesinden önce İstanbul'da Ramazan bayramı günlerinde ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağı basına ve vatandaşlara duyurulmuştu. Bu karara göre, otobüs, özel halk otobüsleri, metrobüs, tramvay, nostaljik tramvay, metro, füniküler ve şehir hatları vapurlarında uygulanacak yüzde 50 indirim, 25 Haziran 2017 saat 06:00´dan 27 Haziran 2017 saat 24:00´e kadar geçerli olacak.Bu saatlerden sonra vatandaşlar normal tarife üzerinden seyahatlerini gerçekleştirebilecekler.

İZMİR'DE DE YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Ankara ve İstanbul Belediyelerinden gelen bu hamleler gören İzmir Büyükşehir Belediyesi de Ramazan bayramı süresince toplu taşıma araçlarına binişlerde yüzde 50 indirim yaptığını ve mezarlıklara tahsis edilen araçlarda ise ulaşımın ücretsiz olduğunu açıklamıştı.

ANKARA'DA BAYRAMDA ULAŞIM ÜCRETSİZ SAĞLANACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ramazan Bayramı devamıyla Ankaralıların, EGO ulaşım araçlarında ücretsiz seyahat ederek, rahat bir şekilde ziyaretlerini yapabilecekleri müjdesini verdi.