Muhsin Yazıcıoğlu'nu FETÖ Şehit Etti! İşte Kanıtı! İşte Ses Kayıtları

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopter, 25 Mart 2009 tarihinde düştü. Ve bu olay bir kaza sanıldı. Fakat ortaya çıkan deliller bu olayın bir kaza değil suikast olduğunu işaret ediyor.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde yer aldığı helikopter, 25 Mart 2009 tarihinde düşmüştü. Muhsin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşları yaşamını yitirdiği olay uzun bir süre “kaza” olduğu sanıldı. Fakat ortaya çıkan deliller, Yazıcıoğlu’nun şehit edilmesinde, elebaşı Gülen’in talimatıyla gerçekleştirilen bir “FETÖ suikastı” olduğuna işaret ediyor.

FETÖ NEDEN MUHSİN YAZICIOĞLU'NU HEDEF ALDI ?

FETÖ, sagcı ve milliyetçi kesimlere  hitap etmesi açısından BBP’yi kontrol altında tutmak istemişti. Bu noktada FETÖ açısından tek engel, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun milli ve yerli bir politika izlemesiydi.

FETÖ SUİKASTI NASIL KARARTTI ?

Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşmesi üzerine bölgeye arama kurtarma timi gönderildi. Arama kurtarma timinde yer alan Aydın Özsıcak ve Davut Uçum’un, helikopterdeki yaşamsal öneme sahip “kayıt cihazlarını” çaldıkları tespit yapıldı. Aydın Özsıcak ve Davut Uçum hakkında soruşturma açıldı. Özsıcak tutuklandı, Davut Uçum ise savcılık sorgusundan hemen sonra serbest bırakıldı. Aydın Özsıcak, 7 ay tutuklu kalmasına rağmen en küçük bir ipucu vermedi ve “Kayıt cihazlarını hatıra olarak almıştım.” yalanını ortaya attı.

Muhsin Yazıcıoğlu suikastını kararttığı anlaşılan Aydın Özsıcak ve Davut Uçum, 15 Temmuz darbe kalkışmasında ortaya çıktı. Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast düzenlemeye giden timde yer alan Özsıcak ve Uçum, başarısız darbe kalkışmasından sonra yakalandı. 2009’da Muhsin Yazıcıoğlu suikastını karartan FETÖ’cüler, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulundu.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR