Yargıtay, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü ile alakalı dönemin bazı kamu yetkilileri açısından verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı bozdu.

İTİRAZ İNCELEMESİ TAMAMLANDI

Muhsin Yazıcıoğlu'nun, 5 kişi ile beraber yaşamını yitirdiği helikopter kazası ile alakalı, 132 şüphelinin olduğu "ana soruşturma dosyası" için, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının 20 Haziran 2016'da verdiği kovuşturmaya yer olmadığına dönük kararına, Yazıcıoğlu ailesi ile parti avukatlarının gerçekleştirdiği itirazın incelenmesi, Kahramanmaraş 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından bitirildi.

MAHKEME "KOVUŞTURMAYA YER YOK" KARARINI BOZDU

Mahkeme, şüpheliler A.O.Ç, A.K, A.P, A.A, A.Ö, D.U, D.Ö, İ.D, M.K, M.S.Ç, M,Y, M.K, M.G, M.A, N.M, O.Ö, T.B.D, Y.Y, Y.Ç. ve Z.Ö. açısından kovuşturmaya yer olmadığına dönük kararın bozulmasına, kararda ismi geçen diğer şüpheliler açısından yapılan itirazların reddine karar verdi.

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ'DEN AÇIKLAMA

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, gerçekleştirdiği açıklamada, Yazıcıoğlu'nun ölümü ile alakalı, biri, olayın gerçekleştiği dakikadan itibaren başlayan ana soruşturma, diğeri de 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasından sonra açılan soruşturma olmak üzere iki dosya olduğunu söyledi.

Takipsizlik kararının asıl, ana soruşturma dosyasındaki şüphelilerle alakalı olduğunu söyleyen Destici, şöyle dedi: "Burada 100'ün üstünde şüpheli var. Kaçıyla alakalı kalktı, kaçıyla alakalı kalkmadı bu ayrıntıları, detayları bilmiyoruz. Yarın karar elimize ulaştığında göreceğiz. Önemli olan ana dosyadaki takipsizliğin bizim yaptığımız itiraz değerlendirilerek, kaldırılmış bulunması. Karardan mutluluk duyduğumuzu söylemek istiyorum. Beklenti ve dileğimiz, olaydaki tüm şüphelerin baştan incelenerek olayın aydınlatılması ve gerçeğin gün yüzüne çıkarılması."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.