Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 24 Haziran genel seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce, Halk TV canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce, CHP’deki muhaliflere seslenerek "500, 600 imza ile değil 900-1000 imza ile olmalı. Hepsini yarın saat 10:00'da NOTER'lere çağırıyorum. Yarın 1250 arkadaşımız imza vermezse, ben çekilirim kenara" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

‘’Hepimiz seçimin ikinci tura kalacağını düşünüyorduk’’ diyen Muharrem İnce, ‘’YSK'nın bizi rahatsız edecek bir karar aldı mı diye sorduğumda olmadığını söylediler. Avukatları oraya çağırmanın anlamı yoktu. 16 Nisan'da olduğu gibi bir şey yapılmadı’’ ifadelerini kullandı.

‘’Anadolu'da 100 milletvekili geziyor. 'İmzanı geri al' diye baskı yapıyorlar’’ iddiasında bulunan İnce ‘’Bunları sadece Genel Başkan'a gösteririm. Ses kayıtları, mesajlar var. Bu 100 milletvekili illerde ne arıyor, rahibi mi, ekonomiyi mi anlatıyorlar?’’ şeklinde konuştu.

CHP’li Muharrem İnce "Yerel seçimler var kurultay yapılmaz" diyorlar, İyi Parti, Ak Parti yapıyor, biz neden yapmıyoruz? 500, 600 imza ile değil 900-1000 imza ile olmalı. Hepsini yarın saat 10:00'da NOTER'lere çağırıyorum. Yarın 1250 arkadaşımız imza vermezse, ben çekilirim kenara. 50 günde neler yaptık, 500 günde neler yapabiliriz, varın siz düşünün. Yapacağımıza, başaracağımıza inanıyorum’’ ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce programın sonuna doğru yanlış anlaşıldığını belirterek, '1250 delege oy vermezse aday olmayacağım' şeklinde bir sözünün olmadığını ifade etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.