Muharrem İnce 'Madımak' Sorusunu Yanıtlayamadı

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HABERTÜRK TV'de, Didem Arslan Yılmaz modarötörlüğünde, gazeteciler Nagehan Alçı, Gürkan Hacır ve Bülent Aydemir'in sorularını cevapladı. İnce, Alçı’nın sorduğu bir soru karşısında nasıl cevap vereceğini bilemedi.

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuk olduğu programda seçimlere dair sorulan sorulara cevap verdi.

Nageha Alçı’nın Saadet Partisi cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun Madımak açıklaması ile ilgili sorduğu bir soru üzerine CHP’li aday İnce, soruya nasıl cevap veremeyeceğini bilemedi. Sorudan kurtuluş yolu olarak yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırmayı belirledi.

İnce’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

CHP'nin AYM'ye başvurusunun anımsatarak 'Seçimin iptaline ilişkin bir karar bekliyor musunuz?' diye gelen bir soruya cevap veren Muharrem İnce, "Biz seçimi iptal etmek istemedik, sandık taşınmasına itiraz ettik" dedi.

 "Oyumuzun korkunç arttığını görüyorum" diye konuşan CHP’li İnce, "Sayın Akşener üzülmesin ilk turda ben alacağım için ikinci tura gerek kalmayacak" şeklinde konuştu.

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP'nin oy oranını geçeceğini şu şekilde ifade etti

"Ben rozeti çıkarttım. Türk bayrağı taktım. Benim partimden daha fazla oy almam normal olur."

Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı seçildiği takdirde 3 yardımcısı olacağını da ifade etti.

BEN ARTIK KONUŞMAK İSTEMİYORUM

İnce, Pensilvanya iddialarını yenilediği açıklamasında ‘ben artık bu konuyu konuşmak istemiyorum’ dedi.

İMAM HATİP SORUSU

Gelen bir İmam Hatip Lisesi sorusu üzerine Muharrem İnce, her hangi ayrımcılık yapmayacağını belirtti.

KAYNAKLARINI AÇIKLADI

Muharrem İnce yatırımları yapacak kaynakları nasıl bulacağına dair gelen bir soru üzerine 3 adım belirledikleri ifade etti. Birincisi, Kamu İhale Kanunu, ikincisi devlet tasarrufu ve son olarak çalışmayan sanayiyi çalıştırmak olarak belirledi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR