Muharrem İnce: 'CHP Genel Merkezi'ne Güvenmiyorum'

Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına katılan Muharrem İnce, ''CHP'ye güvenmiyorum'' dedi.

Muharrem İnce: 'CHP Genel Merkezi'ne Güvenmiyorum'

Muharrem İnce: 'CHP Genel Merkezi'ne Güvenmiyorum'

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına katılan Muharrem İnce gündeme yönelik tüm merak edilenleri yanıtladı.

Ayrıca CNN'in CHP tarafından boykot edilmesi konusuna da değinen İnce, şunları söyledi:

'CHP'NİN KEYFİ KARARLARINA UYMAM''

''Ben parti kurallarına uyan biriyim. Ömrünü burada harcamış biriyim. Partinin kararlarına uyarım ama keyfi kararlarına uymam. Sizin kanalı açtım, Yılmaz Hoca yayında. Dedim ''Eyvah, partiden atacaklar.'' Sezgin Tanrıkulu’nu gördüm, onu da atmadılar. Sonra iki avukat gördüm; birini attılar, diğerini atmadılar.''

KILIÇDAROĞLU'NUN 'PARAYLA PARTİ' SÖZLERİNE YANIT

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''parayla parti kurdurma'' adı altında ortaya attığı iddiaları yanıtlayan Muharrem İnce şöyle konuştu:

''İddiayı ortaya atan genel başkan. 'Saraydan para alıp parti kurmak isteyenler var.' Kimi kastediyorsunuz. Sadece o değil. Bir gün sonra grup başkan vekiline soruyorlar, kast edilen Muharrem İnce değildi. Sana kastedilmeyeni sormuyoruz. Kastedileni soruyoruz. Kastedilen ben değilim ama, hedef alınan benim. Benim bunlarla siyaset yapma imkanım yok. Üç ayda bir iftira atıyorlar.

''CHP GENEL MERKEZİNE GÜVENMİYORUM''

Diğer taraftan 2018 yılında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik açıklamalar yapan İnce, şöyle devam etti:

''Bana seçim sonuçlarını vermeyerek, iftiraları CHP Genel Merkezi attı. Sayın Cumhurbaşkanı'yla en son telefonda konuştum. Bir yeğenim ölmüştü. Başsağlığı diledi. Başka bir temasım olmadı. Kılıçdaroğlu da aradı.

Beni ne takımda oynatıyorlar ne de yeni takımda oynamama izin veriyorlar. Ben kenara çekilsem benim büyük adam olduğumu anlatacaklar. Yeni takım kurarsam rakip takımdan para alan adam olarak iftira atacaklar.

CHP'de kalmayı sonuna kadar deneyeceğim, Cumhuriyet Halk Partisi'nin düzelmesi için. Ben kimsenin kölesi değilim. Ben Atatürk'ün partisinin iktidar olmasını istiyorum.

Partiye gitmek istiyorum ama nasıl gideyim. Genel Merkez'e güvenmiyorum. Akla hayale gelmeyecek şeyler yaparlar. Gidersem arkadaşlarıma zarar veririm. ''

''İZMİR DEPREMİ NEDENİYLE ARA VERDİM''

İnce, 81 ide başlattığı Memleket Hareketine yönelik şu açıklamaları yaptı:

''Bu arkadaşlarım benim yüzde 98’inin yaşı benden küçük. 50 kişiyiz. Hepsi dünyanın iyi üniversitelerinden mezun. Henüz kadroyu tamamlamadı, eksiklerimiz var. 4-5 Aralık’ta kapsamlı program hazırlayacağız. Burada insanlarla çalışıyoruz ve Türkiye’yi geziyoruz.

İzmir depremi nedeniyle ara verdik ama yakında başlayacağız. İnsanları dinliyoruz. Ağrı’da gördüğüm derin yoksulluğu, Hakkari’de insanların taburede boş boş oturmalarını, Giresun'da insanların o seldeki felaketin sonucunda insanların durumunu görmeye gittik. Yani siyasette yeni bir yöntem geliştiriyoruz.''

YENİ PARTİ Mİ KURACAKSINIZ? SORUSUNA YANIT

Herkesin merakla beklediği Yeni parti mi kuaracaksınız? sorusuna yenı veren Muharrem İnce şunları söyledi: ''Amacımız CHP'yi düzeltebiliyorsak düzetmek. Çağdaş, sosyal demokrat bir parti. Düzeltemiyorsak tabii ki kurarız.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR