Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ''Çatı aday doğru değildir, 2014'de de aynı şeyi savundum. Her parti kendi adayını gösterirse katılım artar'' şeklinde konuştu.

CHP'den yeterince destek aldınız mı sorusuna CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ''Sayın Kılıçdaroğlu sürekli aradı, ben kimseye haksızlık etmem, ne gerekiyorsa yaptı ama bazı yerlerde çok can sıkıcı şeyler oldu. Örgüte çok teşekkür ederim çok çalıştılar, bir iki küçük can sıkıcı şey oldu, insanlar o sıcakta CHP üyesi olsun olmasın pek çok insan kampanyaya destek verdi. Sadece 15 milyon bana oy veren değil, güvenlik kuvvetleri de harika şeyler yarattılar. Gençler sosyal medyada harika şeyler yarattılar'' şeklinde yanıt verdi.

Muharrem İnce, ''Bir mitingde, polisler kıyafetine sakalına takkesine bakarak polislerin marjinal gruptan olduğunu tahmin ederek bana zarar vereceğini düşündüler, oysa bana geldi, 'Sen düzgün bir adamsın, CHP'li bir adaya oy vermek hayal edebileceğim bir şey değildi ama sana oy vereceğim' dedi'' ifadelerini kullandı.

''HATALARIMI BİLİYORUM''

''Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım'' şeklinde konuşan Muharrem İnce, ''Erdoğan 32 miting yaptı ben 107 yaptım, yetmez keşke geceleri de yapsaydım, gidemediğim yerler var'' ifadelerini kullandı.

SEÇİM GECESİ TARTIŞMALARI

24 Haziran gecesinde bulunduğu mekan ile alakalı açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, ''Yetkili iki milletvekilimiz benimle gezsin şeklinde konuşmuştuk, eşim ve koruma gelecek, sekiz kişilik uçak ve fotoğrafçı geliyor. İki arkadaşım organizasyonu yapıyorlar. Son günlere yakın seçim ikinci tura kalır, ben parti rozetini çıkarmışım, Türk bayrağı takmışım, sonuçları Parti'de izlemem Genel Merkez'e gitmem doğru olmaz, ikinci tura kalırsa diğer partilerden oy isteyeceğiz, bir oteli ayarladık. Yaşar Tüzün finanse etti kampanyadaki ücretlerden. bu paralar bu işler için toplandı'' diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.