Muğla'nın Milas İlçesinde 1,5 Ton Skunk Ele Geçirildi

Muğla'nın Milas bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 1,5 ton skunk ele geçirildi

Muğla'nın Milas İlçesinde 1,5 Ton Skunk Ele Geçirildi

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından başlatılan operasyonda, uluslararası alanda uyuşturucu ticareti yaptığından şüphelenilen bir suç örgütünün lideri ve üyeleri belirlendi, organizasyon yapısı çözüldü.

Yapılan takip ve analiz çalışmaları neticesinde suç örgütü elebaşı A.A'nın yurt dışından getireceği yüklü miktardaki uyuşturucuyu, Milas ilçesindeki bir koydan iç piyasaya dağıtmayı planladığı tespit edildi.

Balkan ülkelerinden deniz yoluyla taşınan uyuşturucunun Haydar koyu yanında bulunan küçük bir koydan teslimatının yapılacağının saptanması üzerine, dosya savcısından alınan talimatla operasyon başlatıldı.

EŞ ZAMANLI BASKIN DÜZENLENDİ  

Denizden Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, havadan Havacılık Daire Başkanlığı araçları ve karadan takviye olarak katılan Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve istihbarat unsurlarıyla, sabah saatlerinde deniz yoluyla gelen zodyak botun sahile ulaşmasıyla beraber eş zamanlı baskın gerçekleştirildi.

Düzenlenen operasyonda yaklaşık 1,5 ton skunk (genetiği değiştirilmiş esrar) ele geçirilirken, uyuşturucunun taşınmasında kullanılan 3 araca da el konuldu.

Uyuşturucuyu getiren suç örgütü elebaşının da aralarında yer aldığı 6 şüpheli gözaltına alındı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR