FETÖ'ye karşı, Muğla ve ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı "ByLock" operasyonunda, hakkında yakalama kararı olan 37 kişiden 31'i gözaltına alındı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma çerçevesinde, Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Muğla ve ilçelerinde arama ve gözaltı kararı verilen farklı meslek gruplarından 37 şüpheli için eş zamanlı operasyon yapıldı.

ByLock kullanan ve Bank Asya'da hesabı olduğu belirlenen 37 şüpheliden 31'i gözaltına alındı. Kaçak 6 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

DENİZLİ'DE 3 TUTUKLAMA

Denizli'de, FETÖ'ye karşı yürütülen soruşturma çerçevesinde örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock'u kullandıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 11 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının sürdürdüğü soruşturma dahilinde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, geçtiğimiz hafta gözaltına alınan 11 zanlı, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan 3'ü savcılık ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen 8 zanlıdan 3'ü tutuklanırken, 5'i de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 25 Temmuz'da düzenlenen operasyonda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları gerekçesiyle 11 kişi gözaltına alınmıştı.