AFAD, 20:09'da merkezi Muğla'nın Datça ilçesi açıkları olan 5,0 şiddetinde bir deprem meydana geldiğini açıklandı.

Depremin şiddetini evvela 4.8, sonrasında 4.9 olarak açıklayan Kandilli, depremin merkez üssünü Akyarlar - Bodrum (Muğla) olarak bildirdi.

Kandilli verilerine göre 20.19'da bu kez 3.1 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı yaşandı. 20.28'de merkez üssü Akyarlar-Bodrum olan 3.4 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha kaydedildi.

DÜN GECE 6.3'LİK BİR DEPREM YAŞANDI

Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Kandilli ise depremin 6.2 şiddetinde ve yerin 5 km altında meydana geldiğini açıkladı. Depremde ölen olmazken, balkondan atlayan birkaç kişinin yaralandığı haberleri geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 Km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti. ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu ise depremi 6.7 şiddetinde açıkladı ve merkez üssünü Bodrum yakınları olarak gösterdi.

BALKON VE PENCELERDEN ATLAYAN ÇOK KİŞİ YARALANDI

Panikle balkondan atlayan, dışarı çıkmaya çalışırken yaralanan vatandaşlar ise Bodrum Devlet Hastanesi’ne akın etti. Hastanenin bahçesi yaralılarla dolarken, acil servisin tavanındaki kaplama malzemelerinin bir bölümü çöktü. Acil servis boşaltılırken, doktorlar yaralılara bahçede müdahale etti. Milas'ta da deprem sonrasında balkondan atlayan 10 kişinin yaralandığı öğrenildi. Marmaris Devlet Hastanesine ise yaşadıkları panikle hafif yaralanan 15 kişinin başvurdu.