MSB'den Barış Pınarı Harekatı’nın Önemli Detaylar!

MSB: ‘Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı 9 Ekim gününden bu yana, 130’u kadın 2 bin 330 vatandaşımız gönüllülük için başvurmuştur.’

MSB'den Barış Pınarı Harekatı’nın Önemli Detayları!

MSB: ‘Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı 9 Ekim gününden bu yana, 130’u kadın 2 bin 330 vatandaşımız gönüllülük için başvurmuştur.’

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Mutabakat çerçevesinde mevcut harekat alanımız dışında bu aşamada yeni bir harekat icra edilmesine gerek kalmamıştır." ifadesine yer verildi.

Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı 9 Ekim tarihinden itibaren 130'u kadın 2 bin 330 vatandaşın gönüllü askerlik için başvurduğu belirtilen açıklamada, şu cümlelere yer verildi:

"Türkiye, sınırlarının güneyinde bir terör koridorunun oluşmasına asla müsaade etmeyecek, terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Harekat, bölgenin terörden arındırılması, terör örgütünün yerel halk üzerindeki baskı ve zulmünün sona erdirilmesine büyük katkı sağlanmıştır.

Terör tehdidinin bertaraf edilmesiyle, göçü tetikleyen en büyük etken de ortadan kaldırılmış olacaktır."

Açıklamada, "Cumhurbaşkanımız ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı arasında varılan mutabakat kapsamında bugünden itibaren müşterek çalışmalara başlanacak." denildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR