ÖZEL HABER | HABER365

Zaman gazetesinin genel yayın yönetmeni firari Fetöcü Ekrem Dumanlı'nın MİT TIR'ları görüntüleri Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği iddia edildi.

MIT TIRLARI DAVASI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA SIÇRADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun devletin sırlarını sızdırmakdan hükümlü CHP'li vekil Enis Berberoğlu'nun hapise atılmasına sebeb olan MİT TIR'ları ihanetinin kendisine uzanmasından endişe duyduğu için ön almaya, suyu bulandırmaya çalıştığını belirtildi, "Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın" şeklindeki cümleleri, gözlerin Kılıçdaroğlu'na çevrilmesine sebeb olmuştu. CHP yönetimi ise her fırsatta Kılıçdaroğlu'yla ilgili iddiaları yanıt vermek yerine 'kumpas' iddiasını vurguluyor.

İDDİALARA GÖRE ENİS BERBEROĞLU'NA GÖRÜNTÜLERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU VERDİ

İddialar Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Enis Berberoğlu'nun Can Dündar'a MİT TIR'ları görüntülerini ulaştırdığı yönünde.. 27 Mayıs'tan 10 gün önce 17 Mayıs'ta Zaman gazetesine yaptığı ziyarette, bahsi geçen görüntülerin kendisine FETÖ'nün elebaşı kaçak Ekrem Dumanlı tarafından kendisine verildiği, CHP liderinin de flash bellekteki görüntülerin Enis Berberoğlu arcılığı tarafından Can Dündar'a iletilmesini sağladığı iddia edildi.

''KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN BAĞLANTISI ÇIKARSA ŞAŞIRMAYIN''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MİT TIR'ları ile ilgili konuşmasında '' "Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın" dedi.

''İÇERDEN ÇIKTIM ÇIKTIM, ÇIKAMADIM AÇIKLAMALARDA BULUNACAĞIM''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'li Enis Berberoğlu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın" demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"İçerideki zatla ilgili soruşturma kendisine uzanacak diye korkuyor. İçerideki zatla Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın. 'Buradan çıktım çıktım, çıkmadım açıklamalarda bulunacağım' diyor içerideki zat."