MİT TIR'larının durdurulması ile alakalı Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan ihanet haberinin perde arkası aralanıyor. Savcılığın da yakın takibindeki konuya dair en net bulgu, bizzat eli kanlı darbeci terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'e ait olan Zaman Gazetesi'nde 18 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan haber ve fotoğraf oldu.

DETAYLAR TEK TEK KONUŞULDU

Daha sonra kapatılan Zaman Gazetesi'ni 17 Mayıs 2015 tarihinde ziyarete giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile hala daha kaçak durumunda olan FETÖ'nün "medya tetikçisi" Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı aynı masada buluştu. Masada, ihanet görüntülerini FETÖ'nün medya tetikçisi Can Dündar'a göndererek Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanmasını sağladığı için "casusluk" suçundan 25 sene hapis cezasına çarptırılan ve tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu da yer aldı.

CHP İNKAR ETSEDE KANITLAR TEK TEK DÖKÜLÜYOR

CHP Lideri ne kadar bu olayları inkar edip casuslar için sözde adalet yürüyüşleri düzenlese de ortaya çıkan belgeler herşeyi kanıtlar nitelikte. Hep beraber görüşüp karara bağladıkları MİT operasyonunu dahi kamuoyuna başka şekilde yansıtan Kemal Bey'in foyaları ortaya çıkıyor.

İşte MİT kumpasının kurulduğu masa!