Ağrı'nın Bezirhane köyünde bayramın ilk günü ailecek dedesini ziyarete giden ve kaybolmasının tam 18 ardından cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir'in amcası Mehmet Aydemir'in terörden tutuklandığı öne sürüldü.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI BAŞINA İŞ AÇTI

Alınan bilgilere göre; amca Mehmet Aydemir'in sosyal medyada paylaştığı siyasi görsel ve yazılı paylaşımlarından sebeple tutuklandığı öğrenildi.

SUÇLAMALARA ATEŞ PÜSKÜRMÜŞTÜ

Leyla Aydemir'in ölümüyle alakalı suçlamalara maruz bırakılan kuzeni Mehmet Aydemir, yaptığı açıklamada şu sözleri kullanmıştı: "Bizim yüreğimiz acıyor, canımız yanıyor. Yavrumuz gitti, sosyal medya üstünden 'Amcayı yakalayıp cezaevine aldılar' gibi haberlerle canımızı yakıyorlar.

"BANA ÇAMUR ATANLARI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

Biz buradayız, hiçbir yere kaybolmadık. Fotomontaj yaparak bizi karalamalarına lüzum yok, biz buradayız, emniyette burada. Leyla benim yeğenimdir, yüreğim kanıyor. Şu an konuşamıyorum, 3 gündür uyumadım. Herkes şokta, Türkiye değil dünyanın birçok yerinden telefon açarak üzüntülerini söyleyen insanlar var. Ben kalkıp da bu tür çamurları bana atanları Allah'a sevk ediyorum. Sosyal medyada bu biçimde yaparak insanları zor durumda bırakmak mecburiyetinde değilsiniz.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Allah rızası için paylaşımlarınızı silin. Üzülüyoruz, kalkıp da öz yeğenini öldürmek, böyle bir şey olabilir mi? Emniyete ihbar edeceğiz, konu ile alakalı Leyla'nın babasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Kim ne diyorsa desin, hepsi yalandır."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.