Milli Savunma Bakanlığı: Son 10 Günde 118 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde yayınlanan habere göre son 10 günde 118 teröristin pasifize edildiği bilgisine ulaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı: Son 10 Günde 118 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Yürütülen operasyonlar kapsamında Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Başkanlığı ortak çalışması ile Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 118 teröristin etkisi,z hale getirildiğini, operasyonların başarı ile yürütüldüğünü açıkladı. 

Başarı ile devam eden operasyonların İran, Irak, Suriye ve Libya2nın belli bölgelerde de devam etmekte olduğunu bu sayının ilerleyen günlerde daha da artacağı izlenimini verdi. 

Son 24 saatte 21, son on gün içerisinde de 118 teröriste ulaşıldığını açıklandı. 

SONUNA KADAR DEVAM!

Milli Savunma Bakanlı'nca yapılan açıklamaların yazılı beyanı şu ifadelerle devam ett; "Terörle mücadeleye kararlı, etkin ve güçlü bir şekilde devam eden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak ve Suriye kuzeyinde yürüttüğü başarılı operasyonlarla son 24 saatte 21 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi. Böylece son 10 günde toplam 118 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.‬"

 Açıklamanın son bulduğu ifadelerde ise, operasyonların iştirakle devam edeceği ve son teröristin yakalandığı vakte kadar süreceği vurgusu yapıldı. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR