Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Güneydoğu hudut hattındaki askeri birliklerdeki Mehmetçik ile sahur ve iftar programlarında bir araya gelerek beraber olduklarını bildirdi.

TÜRK ASKERİNİN MORAL SEVİYESİ ÜST SEVİYEDE! SINIR GÜVENLİK SİSTEMİNİ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Mehmetçiğin moralinin üst seviye olduğuna dikkati çeken Işık, hudut güvenliğine dair çalışmalar kapsamında "Entegre hudut Güvenliği Sisteminde teknolojinin tüm olanaklarından yararlanacağız. Aselsan, Havelsan ve diğer özel sektörün temsilcilerinden yararlanacağız. Bu gibi örnek uygulamaları ortaya koyacağız ve oradaki asker, polis, jandarmadan edindiğimiz bilgiler ışınğında hudut güvenlik sistemini tüm alanda yaygınlaştırıp genişleteceğiz." diyerek açıklamalarına devam ettİ.

BEDELLİ ASKERLİK SORUSUNA CEVAP OLARAK ŞU YANITI VERDİ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik mevzusunda Milli Savunma Bakanlığı yönünden yeni bir gelişme bulunmadığının altını çizerek belirtip, "Harp cephesinde yeni bir gelişme yok." dedi.

Suriye'nin kuzey bölgesinde karşıt gruplar arasında yaşanan şiddetli çatışmaların var olduğu söylentilerine de değinen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Suriye'nin kuzey bölgesinde bahsi geçen kadar büyük bir durumun mevcut olmadığını belirtti.