Milli Savunma Bakanı Akar: Omuz Omuza Bir Mücadele İçerisindeyiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ülkemizin birliği, bütünlüğü, güvenliği, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı, gelecek nesillerin güvenliği için bir mücadele içindeyiz. Bu konudaki risk, tehdit ve tehlikeleri ortadan kaldırmak için hep birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" ifadesinde bulundu

Milli Savunma Bakanı Akar: Omuz Omuza Bir Mücadele İçerisindeyiz

Bakan Hulusi Akar, emekli ve muvazzaf uzman erbaşlarla bakanlıkta gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Bakan Akar, Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu ile bakanlık görevlilerinin de katılım sağladığı toplantıda emekli ve muvazzaf uzman erbaşların taleplerini dinledi.

Bakan Akar, ilk kez düzenlenen geniş kapsamlı bir toplantıda uzman erbaşlarla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

'OMUZ OMUZA BİR MÜCADELE İÇİNDEYİZ'  

Bakan Akar, toplantının uzman erbaşların taleplerinin gerçekleştirilmesi bakımından çok önemli olduğunu aktardı. Akar, "Generali, subayı, astsubayı, uzman erbaşı hepimiz omuz omuza bir mücadele içindeyiz. Ülkemizin birliği, bütünlüğü, güvenliği, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı, gelecek nesillerin güvenliği için bir mücadele içindeyiz. Bu noktadaki risk, tehdit ve tehlikeleri ortadan kaldırmak amacıyla dağ-bayır, gece-gündüz, yağmur-çamur, yaz-kış, kara-hava-deniz demeden hep birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bugüne kadar da çok şükür verilen görevleri başarıyla yerine getirmek hepimize kısmet oldu" sözlerini kullandı.

Milletin, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne büyük güven duyduğunu vurgulayan  Bakan Akar, "Bundan aldığımız ilhamla bize verilen görevleri yapmak gayreti içindeyiz, çalışıyoruz. Burada uzman erbaş ve erlerimizin, sözleşmeli er ve erbaşlarımız ayrım yapmadan elini taşın altına koyuyor, büyük bir azim ve kararlılıkla en son teröristi de etkisiz hale getirebilmek amacıyla mücadele veriyor" şeklinde konuştu. Bakan Akar, uzman askerlerin yaptıkları başarılı işlerin hem büyük fedakârlık hem de birer kahramanlık örneği olduğunu söyleyerek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin büyük bir aile olduğunun altını çizdi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR