Bakan Akar: 'Libya Meşru Hükümeti'nin Yanındayız'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki heyet ile Libya'ya intikal etti. Burada açıklama yapan Bakan Akar,''Libya Libyalılarındır diyerek BM tarafından tanınan meşru hükümetin yanındayız'' dedi.

Bakan Akar: 'Libya Meşru Hükümeti'nin Yanındayız'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Güvenlik, Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası çerçevesinde uygulamaya geçirilen faaliyetleri yerinde incelemek amacıyla Libya'nın başkenti Trablus'a intikal etti.

ASKERİ TÖRENLE KARŞILAMA

Bakan Akar ve Orgeneral Güler'in ziyareti sebebiyle Mitiga Havalimanı'nda askeri tören gerçekleşti.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan meşru Libya Hükümeti'nin Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin en-Nemruş, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif ile Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Serhat Aksen ve diğer Türk ve Libyalı yetkililer tarafından karşılanan Akar, tören kıtasını selamladı.Törenin sonrası, Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat kapsamında oluşturulan Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı'na gitti.


BAKAN AKAR:'LİBYA LİBYALILARINDIR'
Burada ilk açıklamasını yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: ''Libya Libyalılarındır diyerek BM tarafından tanınan meşru hükümetin yanındayız. Libyalı kardeşlerimizi haklı davalarında desteklemek suretiyle istenilen sonuçlara ulaşacağımıza inanıyoruz.'' dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR