Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinin Talihlisi Parasını Halen Almadı

Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye kazanan talihli parasını halen almadı. Talihli eğer parasını ilk gün alıp altına yatırmış olsaydı, bu güne oranla 3 milyon lira daha kazanmış olacaktı.

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinin Talihlisi Parasını Halen Almadı

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişinin Talihlisi Parasını Halen Almadı

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 70 milyonluk büyük ikramiyenin sahibi halen parasını almadı. Talihli ikramiyesini ilk gün alıp parasını altına yatırmış olsa idi 13 kilo 25 gram altın, dolara yatırmış olsaydı 214 bin dolar kara geçecekti.

13 KİLO ALTINDAN OLDU

Milyonların hayalini kurduğu büyük ikramiyenin alınmaması talihliyi her geçen gün biraz daha ekonomik kayba sokuyor. 1 Ocak tarihinde altının gramı 217,80 TL düzeyindeydi. Talihli parasını bu tarihte altına yatırmış olsaydı, 321 kilo 395 gram altın alabilecekti. Altın bugün 227 TL düzeyinde. Bugün altına yatırılsa alınacak altın miktarı 308 kilo 370 gram. Bu şekilde talihli 13 kilo 25 gram altından olmuş oldu. Bunun da parasal karşılığı 2 milyon 956 bin lira.

KAYBI 214 BİN DOLAR

Talihli eğer parasını dolara yatırmış olsaydı 2 Ocak'ta dolar 5,38 TL düzeyindeydi. Dolar bugün 5,47 düzeyinde. Eğer talihli parasını dolara yatırmış olsaydı kazancı 214 bin dolar edecekti. Fakat talihli parasını almadığı için hem 13 kilo altından ve 214 bin dolardan olmuş oldu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR