Milli Piyango Çekilişinde Usulsüzlük

Yılbaşı çekilişi öncesi Milli Piyango'da skandal bir olay yaşandı. O olay görüntüler kameralar tarafından da kaydedildi.

Yılbaşı öncesi binlerce Milli Piyango bileti satılırken, çekiliş arefesinde şaibe söylentileri kamuoyunda tartışmalara sebep oldu. 9 Ekim 2018'deki Milli Piyango çekilişine ait olan görüntülerde, çekiliş kürelerinin arkasında bir kişinin olması ve son amorti rakamının önce usule aykırı bir biçimde, ardından da nizami bir biçimde 6 olarak tespit edilmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

31 ARALIK'TA BELLİ OLACAK

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon lira olarak tespit edilen büyük ikramiyenin talihlisi 31 Aralık'ta netleşecek. Yılbaşı özel çekilişi çerçevesinde ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 390 milyon 910 bin TL olarak duyuruldu.

DAHA BUTONA BASMADAN RAKAM BELLİ OLDU

Fakat yılbaşı çekilişine günler kala, bir video tartışma yarattı. Sosyal medyada hızla paylaşılan video, 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango çekilişine ait.

Kayıtlarda tartışma yaratan nokta ise, amorti numaralarının çekilişindeki bir an.

Kayıtlara göre; olay şu şekilde oluyor:

— Noter huzurundaki Milli Piyango heyeti, çekilişe amorti numaralar ile giriyor. Ve ilk amorti numarası 4 olarak çıkıyor.

— İkinci amorti numarası için, 5'ten 9'a dek olan toplar çekiliş küresine konuluyor.

— Daha butona basılmadan, küreden 6 numarası çekiliyor.

— Heyetteki moderatör, "Hayır, hayır. Geri atalım topu. Henüz daha butona basmadım" diyerek çekilişi yineletiyor.

— Yinelenen çekilişte amorti numarası gene 6 çıkıyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR