İzmir'in Çiğli ilçesinde yaşayan üç çocuk sahibi Serkan ve Buket Sakin çifti, en küçük çocukları Alperen'i dün saat 07.30'da özel bir anaokuluna göndermek üzere okul servisine bindirdi.

ARAÇTA UNUTULDU


Okula giden servisin şoförü ve servis görevlisi, tüm öğrencilerin indiğini düşünerek arabayı kilitledi. Gün içinde okula gelmediği anlaşılan Alperen'in servis aracında kilitli kaldığı belirlendi.

HAYATINI KAYBETTİ


Araç içerisinde emniyet kemeri takılı ve baygın halde bulunan Alperen, Karşıyaka'daki özel bir hastaneye sevk edildi. Alperen Sakin, yapılan bütün müdahalelere karşın dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

ANAOKULU KAPATILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, olaydan sonra görevlendirilen müfettişler ön raporunu tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, rapordaki değerlendirme kapsamında soruşturmanın ayrıntılı olarak devam edebilmesi hedefiyle özel anaokulunun kapatılması kararını aldı.

TALİHSİZ ALPEREN KAYITLI DEĞİLMİŞ

Ön raporda, soruşturma esnasında edinilen bilgilere de yer verildi.
Olayda yaşamını yitiren Alperen Sakin'in okula resmi kaydının olmadığını tespit eden müfettişler durumu raporda aktardı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, öğrencinin resmi kaydının olmaması nedeniyle okul hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu ve Gelir İdaresi Başkanlığına suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.